fbpx

Проекти

Овде можете да ги погледнете фотографиите од сите досега реализирани проекти. Галеријата има за цел Вие да визуелизирате како сакате да изгледа вашиот дом или деловен простор. Нашата галерија на реализирани проекти ги презентира ентериерите кои сме ги уредиле со наши производи, но и воедно служи како потсетник на големиот број задоволни клиенти.

Roche

ELIXIR GTC

DIOPTRA

B WATCH

ИНДИВИДУАЛНО ДОМУВАЊЕ С.Т.

BARK

MOND

ИНДИВИДУАЛНО ДОМУВАЊЕ Б.В.

ELIXIR RAMSTORE

TUC TUC

ИНДИВИДУАЛНО ДОМУВАЊЕ М.Б.

ИНДИВИДУАЛНО ДОМУВАЊЕ Г.Б.

БИСИ КАРПОШ

ИНДИВИДУАЛНО ДОМУВАЊЕ Ѓ.З.

Damilah

Marra

Slice

Индивидуално домување Т. Ј.

Индивидуално домување И.К.

Ragusa 360

Индивидуално домување М.Ј.

Индивидуално домување М.Т.

Индивидуално домување Н.Х.

Индивидуално домување Т.К.

Индивидуално домување С.С.

Индивидуално домување Г.Д.

Индивидуално домување Т.В.

Индивидуално домување В.П.

Индивидуално домување Т.Ч.

Индивидуално домување Ј.П.

Индивидуално домување З.П.

Leonard

Leonard

Leonard

Со радост ви ја претставуваме Леонард - една од нашите омилени златари во Скопје. Го трансформиравме овој релативно мал простор во софистицирана композиција од персонализирани парчиња мебел од медијапан и оплеменета иверка - секое од нив со своја посебна намена....

Индивидуално домување З.П.

Индивидуално домување З.П.

Ви претставуваме целосна реализација на мебел по мерка во овој модерен апартман, од влезниот ходник - до дневната соба и кујната. Елементите од оплеменета иверка во натур завршница и пластифициран медијапан во висок сјај се пред се функционални и заедно со жолтите...

Индивидуално домување Ј.П.

Индивидуално домување Ј.П.

Добредојдовте во нашето последно остварување од резиденцијален тип. Простран ентериер, со многу природна светлина, која стратешки ја искористуваме во сите делови од овој простор - првично со вградување на формација од огледала со фазета во дневниот простор кој му дава...

Индивидуално домување Т.Ч.

Индивидуално домување Т.Ч.

Стапнете во нашете последно ентериерно остварување каде ќе најдете повеќе од мебел – стил кој дефинира префинетост со секој чекор. Почнувајќи од влезниот портал, кој претставува композиција од различни форми изработени од оплеменета иверка со дезен на темен орев и беж...

Индивидуално домување В.П.

Индивидуално домување В.П.

Влезете во светот на современиот дизајн додека заедно го откриваме нашиот најнов реализиран проект! Од модерни парчиња мебел со дезен на орев и антрацит до суптилни декоративни елементи со корални акценти, нашиот тим го реализираше секој детал од овој простор до...

Индивидуално домување Т.В.

Индивидуално домување Т.В.

Хармонија од топлина и софистицираност: Впечатлива комбинација од оплеменета иверка со дезен на орев и фарбан медијапан во нежни нијанси со акценти од мермер, издигнувајќи го дизајнот до нови височини. Изработено со многу љубов во Wood Mark™ Проект: Ентериерно...

Индивидуално домување Г.Д.

Индивидуално домување Г.Д.

Уште еден реализиран проект каде вклучивме практични елементи од мебел изработени од фарбан медијапан во пастелни тонови. Во продолжение, спалната соба како дел од овој проект дизајн која плени со својата елеганција задржувајќи ја светлата палета на бои, но овде...

Индивидуално домување С.С.

Индивидуално домување С.С.

Чиста естетика во палетата на бои, острина во формата и професионалност во изработката = безвременски дизајн изработен со многу љубов од тимот на Wood Mark™. Сепак, спротивностите се привлекуваат. Проект: Ентериерно уредување на простор за индивидуално домување С.С....

Индивидуално домување Т.К.

Индивидуално домување Т.К.

Реализација на простор за индивидуално домување во современ стил со индустриски декор. Изработено со многу љубов во Wood Mark™. Проект: Ентериерно уредување на простор за индивидуално домување Т.К.Локација: СкопјеАрхитектонско студио: 3SArchitectsФотографија: Darko...

Индивидуално Домување Н.Х.

Индивидуално Домување Н.Х.

Изработено со многу љубов од тимот на Wood Mark™ Проект: Ентериерно уредување на простор за индивидуално домување Н.Х.Локација: СкопјеИзведувач: Wood Mark ПРЕВЗЕМИ...

Индивидуално домување М.Т.

Индивидуално домување М.Т.

Проект: Ентериерно уредување на простор за индивидуално домување М.Т.Локација: МавровоФотографија: Дарко Шахпазов Превземи брошура

Индивидуално домување М.Ј.

Индивидуално домување М.Ј.

Проект: Ентериерно уредување на простор за индивидуално домување М.Ј.Локација: МавровоФотографија: Дарко Шахпазов Превземи брошура Повторно сме во Маврово, во уште една зимска идила. Изработено со многу љубов во Wood...

Ragusa 360

Ragusa 360

Ни беше особена чест да бидеме дел од тимот кој стои зад изведбата на овој современ ентериер во најпрестижниот евент центар на нашите простори Ragusa360 - Rooftop. Изработено со многу љубов од тимот на Wood Mark™ Проект: Ентериерно уредување на деловен простор Ragusa...

Индивидуално домување И.К.

Индивидуално домување И.К.

Проект: Ентериерно уредување на простор за индивидуално домување И.К.Локација: КавадарциФотогрaфија: Дарко Шахпазов Превземи брошура Во овој простор за индивидуално домување со отворен концепт реализиравме мебел со стил кој се одликува со богати земјени тонови и...

Индивидуално домување Т.Ј.

Индивидуално домување Т.Ј.

Проект: Ентериерно уредување на простор за индивидуално домување Т.Ј.Локација: СкопјеАрхитектонско студио: LaPiz MKФотографија: Дарко Шахпазов Превземи брошура Елеганцијата никогаш не излегува од мода и токму тоа го докажува овој простор за индивидуално домување во...

Slice

Slice

Проект: Ентериерно уредување на деловен простор Slice MacedoniaЛокација: СкопјеФотографија: Дарко Шахпазов Превземи брошура

Marra

Marra

Проект: Ентериерно уредување на деловен простор MarraЛокација: Скопје, East Gate MallФотографија: Дарко Шахпазов Превземи брошура Marra е македонски бренд за накит и модни додатоци со уникатен дизајн, создадени по светски стандарди. Со таа цел, креиравме уникатна...

Damilah

Damilah

Проект: Ентериерно уредување на деловен простор DamilahЛокација: СкопјеФотографија: Дарко Шахпазов Превземи брошура Реализација на канцелариски ентериер за потребите на нашите партнери Damilah, една од најбрзо растечките IT компании во Македонија.Изработено со многу...

Индивидуално домување Ѓ.З.

Индивидуално домување Ѓ.З.

Проект: Ентериерно уредување на простор за индивидуално домување Ѓ.З.Локација: СкопјеФотографија: Дарко Шахпазов Превземи брошура Ви претставуваме простор за индивидуално домување во кој во фокус е максимално искористување на просторот. Целта ја постигнавме со...

БИСИ Карпош

БИСИ Карпош

Проект: Ентериерно уредување на заеднички простор БИСИ Карпош Локација: Скопје Фотографија: Дарко Шахпазов

Индивидуално домување Г.Б.

Индивидуално домување Г.Б.

Проект: Ентериерно уредување на простор за индивидуално домување Г.Б.Локација: СкопјеАрхитектонско студио: Mobius DesignФотографија: Дарко Шахпазов Превземи брошура Лоциран во еден од најмодерните објекти во Скопје – БИСИ Карпош, во овој простор за индивидуално...

Индивидуално домување М.Б.

Индивидуално домување М.Б.

Проект: Ентериерно уредување на простор за индивидуално домување М.Б.Локација: СкопјеФотографија: Дарко Шахпазов Превземи брошура Се повеќе се докажува дека мешавината на светли пастелни бои е практична затоа што го отвора просторот и го прави попријатен. Пастелните...

TUC TUC

TUC TUC

Проект: Ентериерно уредување на деловен простор TucTuc&FriendsЛокација: СкопјеФотографија: Дарко Шахпазов Превземи брошура Добро познатиот бренд за детска облека и додатоци TucTuc&Friends ни ја довери изведбата на нивниот продажен салон во Скопје. Веднаш на...

Elixir Ramstore

Elixir Ramstore

Проект: Ентериерно уредување на деловен простор Еликсир Ексклузив ПарфимерииЛокација: Скопје, Ramstore MallАрхитектонско студио: KLstudio.mkФотографија: Дарко Шахпазов Превземи брошура Во овие независни целини преовладуваат формата и бојата за да се стави акцент на...

Индивидуално домување Б.В.

Индивидуално домување Б.В.

Проект: Ентериерно уредување на простор за индивидуално домување Б.В.Локација: СкопјеФотографија: Дарко Шахпазов Превземи брошура Ви претставуваме современ дизајн на еден нов простор за индивидуално домување во Скопје. Изборот на материјали и организацијата на...

MOND

MOND

Проект: Ентериерно уредување на деловен простор MONDЛокација: Скопје, East Gate MallАрхитектонско студио: Edna Design & ArchitectureФотографија: Дарко Шахпазов Превземи брошура Кога станува збор за практичноста и одржливоста на малопродажен објект, дрвото е...

BARK

BARK

Проект: Ентериерно уредување на деловен простор BARKЛокација: Скопје, East Gate MallАрхитектонско студио: OSKA Architects Превземи брошура Овој модерен дизајн го истакнува природниот изглед на дрвото создавајќи бленд од рустичен и софистициран современ изглед. Изборот...

B WATCH

B WATCH

Проект: Ентериерно уредување на деловен простор B-WatchЛокација: СкопјеАрхитектонско студио: Edna Design & ArchitectureФотографија: Дарко Шахпазов Превземи брошура Ви претставуваме модерен и луксузен изглед на продавница каде индустрискиот дизајн на уникатен начин...

Индивидуално домување С.Т.

Индивидуално домување С.Т.

Проект: Ентериерно уредување на простор за индивидуално домување С.Т.Локација: СкопјеАрхитектонско студио: Mobius DesignФотографија: Дарко Шахпазов Превземи брошура Ви претставуваме дизајн на дом каде е евидентен карактерот и стилот за да се добие уникатен дизајн....

DIOPTRA

DIOPTRA

Проект: Ентериерно уредување на деловен простор ДиоптраЛокација: Скопје, Т.Ц. ЛептокаријаФотографија: Дарко Шахпазов Превземи брошура Софистицираност, елеганција и луксуз се неколку од синонимите кога го опишуваме овој простор кој го реализиравме за нашите верни...

Еликсир ГТЦ

Еликсир ГТЦ

Проект: Ентериерно уредување на деловен простор Еликсир Ексклузив ПарфимерииЛокација: Скопје, Градски Трговски Центар - СкопјеАрхитектонско студио: KLstudio.mkФотографија: Дарко Шахпазов Превземи брошура Во овие независни целини преовладуваат формата и бојата за да се...

Roche

Roche

Изработено со многу љубов во Wood Mark™ Проект: Ентериерно уредување на деловен простор RocheЛокација: СкопјеИзведувач: Wood Mark Превземи брошура

Адреса

Јустинијан Први 2б,
Скопје 1000

Контакт

Телефон: +389 02 520 9642
Email: kontakt@wmdizajn.com

Работно време

Понеделник - Петок: 08:30 – 16:30