fbpx

Wood Mark

Реализација на ентериерни решенија и изработка на мебел по мерка

ПРОЕКТИ

Најновите реализирани проекти

Индивидуално домување З.П.

Индивидуално домување З.П.

Ви претставуваме целосна реализација на мебел по мерка во овој модерен апартман, од влезниот ходник - до дневната соба и кујната. Елементите од оплеменета иверка во натур завршница и пластифициран медијапан во висок сјај се пред се функционални и заедно со жолтите...

Индивидуално домување Ј.П.

Индивидуално домување Ј.П.

Добредојдовте во нашето последно остварување од резиденцијален тип. Простран ентериер, со многу природна светлина, која стратешки ја искористуваме во сите делови од овој простор - првично со вградување на формација од огледала со фазета во дневниот простор кој му дава...

Индивидуално домување Т.Ч.

Индивидуално домување Т.Ч.

Стапнете во нашете последно ентериерно остварување каде ќе најдете повеќе од мебел – стил кој дефинира префинетост со секој чекор. Почнувајќи од влезниот портал, кој претставува композиција од различни форми изработени од оплеменета иверка со дезен на темен орев и беж...

ПРОИЗВОДИ

Проектирањето и дизајнот на ентериери како и производството на мебел по мерка претставува вештина која се стекнува со години работа и искуство. Како процес, проектирањето се стреми да најде совршена комбинација на техничките елементи и естетиката со цел клиентот да добие функционално и модерно решение.

Дозволете ни со нашиот синхронизиран тим и најмодерна технологија да Ви пружиме прецизна и динамична изработка како и професионална поддршка при дизајнирањето и изборот на материјали. Возможни се сите опции.

ИНДИВИДУАЛНО ДОМУВАЊЕ

ДЕЛОВНИ ОБЈЕКТИ

ИНДИВИДУАЛНО ДОМУВАЊЕ

ДЕЛОВНИ ОБЈЕКТИ

За Нас

Wood Mark е компанија која изработува мебел по мерка и постои на македонскиот пазар од 2001 година односно повеќе од 20 години.

Конфигуратор

Пополнете ја формата и добијте понуда за реализација на Вашиот проект.

БЛОГ

Простор за инспирација, новости и промоции

Зад сцените во Wood Mark: Менаџмент, Продажба и Администрација

Зад сцените во Wood Mark: Менаџмент, Продажба и Администрација

Добредојдовте повторно зад сцените во Wood Mark, каде што ги истражуваме процесите и вештините во изработката на мебел по мерка. Во нашата претходна објава се запознавме со структурата на нашата фабрика заедно со сите нејзини сектори и производствени процеси. Денес,...

Зад сцените во Wood Mark, Вашиот избор за мебел по мерка

Зад сцените во Wood Mark, Вашиот избор за мебел по мерка

Кога станува збор за мебел, сите се согласуваме дека добро изработените парчиња мебел се важен дел од секој простор. Но, дали некогаш сте се запрашале кој е процесот во кој сировите материјали се претвораат во функционални уметнички дела? Ве покануваме да ни се...

Кои сме ние

Кои сме ние

Целосно индивидуализиран пристап за секој ентериерен проект Компанијата Wood Мark постои повеќе години на македонскиот пазар и прераснавме во една од најголемите компании за Custom Made Furniture во Македонија. Седиштето на нашата компанија се наоѓа на 1.800м2 каде се...

Адреса

Јустинијан Први 2б,
Скопје 1000

Контакт

Телефон: +389 02 520 9642
Email: kontakt@wmdizajn.com

Работно време

Понеделник - Петок: 08:30 – 16:30